• : 0505 470 90 00
Güvenli Alışverişin İpuçları

Güvenli Alışverişin İpuçları

SorBak.com da ilanlar ve ürünlerin bilgileri ile yayınlanan reklamlar, firma veya kullanıcı bilgileri sitemiz üyesi firmalar veya kişiler tarafından oluşturulmakta olup SorBak.com'un üye firmalar, kişiler veya alıcılar ile sitemizde üyeliğin bulunması veya sitemizin kullanıcısı olması dışında herhangi bir bağlantısı yoktur.

*** Güvenli Alışveriş için aşağıdaki açıklamaları göz önünde bulundurunuz.

* Tanımadığınız kişilere kapora ödemeyiniz. Telefon, havale, kredi kartı v.b. yöntemlerle para transfer etmeyiniz.

* İlan da belirtilen telefona ulaşamıyorsanız veya numara yanlışsa bu ilana şüphe ile yaklaşınız.

* Özel bilgilerinizi, T.C. Kimlik Numaranız, Nüfus Cüzdanı, Kredi ve Banka Kartı Bilgileri, Şifre v.b. bilgilerinizi kimseyle paylaşmayınız.

* Vasıta, emlak v.b. görmeden, incelemeden, borcu olmadığına emin olmadan ve ayrıntılı bilgi edinmeden almaya karar vermeyiniz. Resimler ve açıklamaları yanlış olabilir.

* Vasıtaların plakaları satıcının tercihi ile gizlenmiş olabileceği gibi araştırma yapamamanız için de özellikle gizlenmiş de olabilir.

* Ürünü kargo v.b. ile teslim alıyorsanız, mümkünse teslim almadan önce açıp kontrol edin sonra teslim alınız.

* İş ilanlarıyla ilgili kayıt ücreti, fotoğraf ücreti v.b. için ödeme yapmanız istenirse kesinlikle ödeme yapmayınız.

* İnandırıcı olmayan iddialara, çok ucuz ürünlere, kısa sürede zenginlik v.b. vaatlere kanmayın ve inanmayınız.

* Rezervasyon yapacağınız Otel veya Tesisi başka kanallardan da mutlaka araştırınız. Detaylı araştırma yapmadan rezervasyon yapmayınız.

* Rezervasyon yapacağınız Turizm ve Seyehat Acentelerinin, Kendisini ve Yetki Belgesi Durumunu rezervasyon yapmadan önce  mutlaka TÜRSAB'dan  (Türkiye Seyehat Acenteleri Birliği www.tursab.org.tr/acenta-arama )  Sorgulayınız ve başka kanallardan da mutlaka araştırınız. Detaylı araştırma yapmadan rezervasyon yapmayınız.

TAVSİYELERİMİZ:

Bir E-Ticaret Sitesinden Alışveriş veya Rezervasyon Yapmadan Önce Alışveriş veya Rezervasyon Yapacağınız E-Ticaret Sitesinin ETBİS den ( Elektronik Ticaret Bilgi İşlem Sistemi Kaydının Olup Olmadığını   https://www.eticaret.gov.tr/sirketsorgula ) Mutlaka Sorgulayınız!

Rezervasyon yapacağınız Turizm ve Seyehat Acentelerinin, Kendisini ve Yetki Belgesi Durumunu rezervasyon yapmadan önce  mutlaka TÜRSAB'dan  (Türkiye Seyehat Acenteleri Birliği www.tursab.org.tr/acenta-arama )  Sorgulayınız ve başka kanallardan da mutlaka araştırınız. Detaylı araştırma yapmadan rezervasyon yapmayınız!

Rezervasyon yapmadan önce tercih edilen turizm tesisinin Kültür ve Turizm Bakanlığından Turizm İşletmesi Belgesinin Olup Olmadığını ve Tesis Özelliklerini  https://yigm.ktb.gov.tr/TR-9579/turizm-tesisleri.html adresinden sorgulayıp öğrenebilirsiniz!

* SorBak.com da ki ilanların veya bilgilerin veya reklamların hukuki cezai, maddi ve her türlü tüm sorumluluğu bunları oluşturan kullanıcı firmaya ve/veya kişiye aittir. SorBak.com ve yöneticileri bu konudan sorumlu tutulamaz.

* Aldatıcı veya uygunsuz olduğunu düşündüğünüz ilan, ürün veya firma ve kişi bilgilerini Lütfen, 0505 470 90 00 no.lu WhatsApp hattımızdan mesaj yoluyla bize bildiriniz. WhatsApp mesajı ile bildirilmeyen şikayetler dikkate alınmaz.